Recenzja: Paul John 2016 Bourbon Cask #7491 M&P Cask Collection Club

Oderwijmy się od szarej polskiej i szkockiej rzeczywistości i przenieśmy się na chwilę do Indii dzięki serii M&P Cask Collection Club.

O samej whisky

Nietorfowy destylat z gorącego Goa trafił do beczki po bourbonie numer 7491 w październiku 2016 i dojrzewał w niej do lipca 2021 co daje whisky 5-letnią. Bo tym czasie whisky w mocy 58.4% (zapewne w mocy beczki, ale takiej informacji nie mamy na etykiecie) trafiła do 216 butelek w naturalnej barwie.

Kolor: ciemnozłoty
Zapach: karmel, pieczone jabłka, kandyzowany ananas, metaliczny, mentol
Smak: pieczone jabłka, gorzki dąb, metaliczny
Finisz: pikantny dąb, cynamon, pieczone jabłka, gorzki dąb

Na nosie bardzo słodko, bardziej przypomina bourbon niż whisky z beczki po bourbonie. Czyżby to wpływ tropikalnej maturacji? Karmel i mnóstwo pieczonych jabłek. Z czasem dochodzi kandyzowany ananas. Momentami metalicznie, w tle mentol. Na języku tłusto ale też pikantnie. Pieczone jabłka i gorzki dąb. Momentami znowu metalicznie. Finisz otwiera smacznie pikantny dąb z dużą dawką cynamonu. Wracają pieczone jabłka. Na sam koniec ponownie dąb, tym razem bardziej stonowany i gorzkawy.

Przyjemna pozycja, ma minimalne braki, zwłaszcza w smaku, inaczej byłoby bardzo fajnie. Wersja torfowa wypadła ciut lepiej. Ale o tym wkrótce.

Ocena: 86/100

Czytam i polecam: DramHunter | MaltVader | Fine Spirits Club