Recenzja: Glen Mhor 1965 Cadenhead

Glen Mhor 1965 Cadenhead

Dziś wpis numer 400. Z tej okazji coś wyjątkowego. Butelka z legendarnej już serii Dumpy od Cadenheada, pochodząca z dawno zamkniętej destylarni Glen Mhor w Inverness. Sampel przywieziony z festiwalu w Mediolanie.

O samej whisky

Na etykiecie dumnie widnieją infomacje o destylacji w czerwcu 1965 i butelkowaniu w lutym 1986. Możemy również przeczytać, że whisky dojrzewała w beczkach po sherry. Whisky w mocy 46% bez filtracji na zimno ani barwienia.

Glen Mhor 1965 Cadenhead

Kolor: rubinowy
Zapach: rum, lukier, powidła truskawkowe, odrobina smaru
Smak: lukier, pikantny dąb, słodki tytoń, stara skóra, melon
Finisz: wytrawny, stara skóra, lakier, gorzki dąb

Pirwsze skojarzenia po zapachu to rumy Foursquare zaraz potem starsze wydania GlenDronach, czyli sherry w najlepszym wydaniu. Do tego mnóstwo lukru z nutą powideł truskawkowych i odrobina smaru. W smakyu podobnie, do lukru dochodzi kontrastujący pikantny dąb. Momentami przebija odrobina melona. W tle słodki tytoń i stara skóra. Finisz mocno wytrawny. Ponowanie dużo starej skóry oraz lakieru. Zamyka gorzki dąb.

Spodziewałem się zdecydowanie brudniejszej i bardziej słodowej whisky z mocniej wyczuwalną teksturą. Bardzo dobra pozycja, ale nie do kończa czuć, że mamy do czynienia w whisky wydestylowaną prawie 60 lat temu.

Ocena: 90/100

1 Comments

  1. […] Imperial, mimo faktu, że nie działa od 25 lat i została wyburzona 10 lat temu, nie wzbudza takich emocji […]

Komentarze są wyłączone

Czytam i polecam: DramHunter | MaltVader | Fine Spirits Club